Znajdź swoje wymarzone studia w Warszawie


Praca na magazynie – oto doskonała szansa na dobre zarobki dla studentów!

Praca na magazynie – oto doskonała szansa na dobre zarobki dla studentów!

Studenci, którzy myślą o dodatkowym źródle zarobków, mogą chwycić się wielu prac, biurowych i fizycznych. Jednym z popularnych sposobów na zarobienie przez studentów godziwych pieniędzy jest praca na magazynie. W dużych miastach, takich jak Warszawa, student znajdzie masę ofert dostosowanych pod indywidualne oczekiwania.  Magazyny i sortownie czekają na młodych ludzi, którzy sprawnie i szybko nauczą się najważniejszych zasad pracy na stanowisku magazyniera. Sprawdźmy zatem, jaka jest charakterystyka pracy magazyniera, wymagania, trudności i korzyści.

Charakterystyka pracy na magazynie

Pracownik magazynu wykonuje czynności związane z funkcjonowaniem magazynu,  a zatem wyładowuje i przyjmuje towar, a także rozmieszcza go, co z kolei wymaga logistycznego podejścia do pracy. W zależności od rodzaju dostawy, czasu oczekiwania na wysłanie towaru, magazynier musi efektywnie zaplanować sposób wykorzystania dostępnej przestrzeni. Do jego obowiązków należy znakowanie (lub metkowanie) towarów oraz zabezpieczenie ich. Magazynierzy przeprowadzają inwentaryzację, sprawdzają stan produktów, raportują, zgłaszają usterki oraz usuwają to, co się zniszczyło. Z pracą na tym stanowisku wiąże się przenoszenie towarów, w tym ich dźwiganie za pomocą wózków widłowych. Inne zadania obejmują przygotowanie zamówień, sporządzanie dokumentacji zdawczo-odbiorczych, udział w czynnościach reklamacyjnych utrzymywanie czystości w magazynie, monitoring stanu towarów oraz sprawdzanie zgodności faktur ze stanem faktycznym przesyłanych i wysyłanych towarów.


Jak zatem widać, od pracowników na magazynie wymaga się skrupulatności, siły, umiejętności obsługi narzędzi, w tym programów komputerowych, odpowiedzialności, asertywności, inicjatywy, doskonałej orientacji w przestrzeni i umiejętności pracy w grupie.

Na co może liczyć student pracujący na magazynie?

Obowiązkiem studentów jest przede wszystkim nauka, toteż nic dziwnego, że firmy magazynierskie oferujące pracę dla młodych ludzi, liczą się z tym, że mają oni jeszcze inne zajęcia. Wielkim plusem pracy na magazynie jest elastyczny grafik, w tym możliwość pracy na dwóch zmianach – tak zwane dniówki i nocki. Dzięki temu łatwo pogodzić zarabianie z wykładami, egzaminami innymi studenckimi aktywnościami, a przede wszystkim życiem osobistym. Inną zaletą pracy na magazynie są szkolenia dla niedoświadczonych pracowników. Pracodawcy stawiają na ludzi odpowiedzialnych, z zapałem do pracy. Inną kwestią są zarobki. Mediana zarobków wynosi około czterech tysięcy brutto, jednak cena ta może wzrosnąć, wraz z doświadczeniem i dobrymi wynikami w pracy. Dodajmy jeszcze jedną zaletę – wynagrodzenie brutto dla osoby poniżej 26 roku życia może się stać wynagrodzeniem netto.

Wymagania stawiane kandydatom do pracy na magazynie

Podstawowym wymaganiem stawianym kandydatom na to stanowisko jest wykształcenie (minimum średnie lub zawodowe), aktualna książeczka sanitarno-epidemiologiczna (magazynierzy często pracują z żywnością), umiejętność obsługi pakietu Microsoft, ukończenie kursu obsługi wózka widłowego (kurs można odbyć w zakładzie pracy), podstawowa znajomość języków obcych – najważniejsze są język angielski oraz niemiecki – a także sprawność i dobry stan zdrowia, zwłaszcza w obrębie stawów.

Firmy oferujące pracę na magazynie dla studentów w Warszawie

Jeśli przejrzymy ofertę pracy dla studentów potrzebnych do pracy na magazynie https://www.gowork.pl/praca/magazynier;st/warszawa;l, zobaczymy oferty od firm takich jak:

  • AB OVO Solutions Sp. z o.o.
  • Biznesgrupa Sp. z o.o.
  • SFS International Sp. z o.o.
  • Manta S.A.
  • Deltacom Service
  • VER GRUPA
  • Inwork Sp. z o.o.
  • IQFM ACKERMANN

Firmy te zatrudniają studentów bez doświadczenia, oferując szkolenia oraz wysokie stawki, a także różnego rodzaju benefity i dofinansowania, jak również możliwość awansu. 

Doświadczenia studentów pracujących na magazynie

Plusem jest to, że praca na magazynie nie jest aż tak skomplikowana. Dość łatwo się tu odnaleźć. Wielu pracowników ceni sobie ciszę i spokój, a także stabilność i wysokie zarobki. Pewnym miejscem może być wymóg bycia sprawnym fizycznie. Innym są zaś krzywdzące stereotypy – wielu uważa, że praca magazyniera nie jest trudna, przez co każdy może się jej podjąć. Tymczasem magazynier musi nabyć konkretne umiejętności. W końcu pełni ogromną odpowiedzialność; to w końcu on odpowiada za bezpieczeństwo powierzonego mu mienia.

Zobacz również: www.studiawarszawa.com/artykul/20779/praktykuj-do-woli-czyli-jak-cwiczyc-i-uczyc-sie-jednoczesnie oraz www.studiawarszawa.com/artykul/20806/mediacja-rozwodowa-czy-warto-skorzystac-z-tej-opcji

Data publikacji: 29-05-2023