Zapoznanie się z bieżącymi kryteriami rekrutacji na kierunek administracja na Politechnice Warszawskiej, jest możliwe pod linkiem zasady rekrutacji PW.
Terminy oraz zasady rekrutacji mogą okresowo ulegać zmianom. Dlatego ważnym jest, aby obserwować informacje, pojawiające się na stronie uczelni.
Głównym kryterium, rozsądzającym o przyjęciu/nie przyjęciu kandydata na kierunek administracja, na PW jest konkurs świadectw.
W konkursie świadectw brane są pod uwagę określone przedmioty, wymienione poniżej:
biologia, chemia, filozofia, fizyka, fizyka i astronomia, geografia, historia, historia muzyki, historia sztuki, informatyka, język obcy, język polski, język łaciński i kultura antyczna, matematyka, wiedza o społeczeństwie
Jeżeli strona uczelni nie zawiera satysfakcjonujących informacji, dot. jakości kształcenia na PW, warto zasięgnąć rady absolwentów lub czynnych studentów uczelni. Aby zapoznać się z recenzjami, kliknij w link Politechnika Warszawska - opinie.
Podobnie, jak na innych uczelniach – studia w zakresie administracji na PW odbywają się w dwóch trybach, stacjonarnym oraz niestacjonarnym. W czasie zajęć studenci zgłębiają wiedzę, która jest niezbędna do podjęcia pracy w administracji – czy to podmiotów prywatnych, czy państwowych. Na późniejszym etapie kształcenia wybiera się ponadto specjalizację, która ukierunkowuje nas na odpowiadanie potrzebom konkretnej branży.
Studia administracji na PW mają na celu zapewnić każdemu słuchaczowi zdobycie fachowej wiedzy teoretycznej i praktycznej. W czasie zajęć student zapoznaje się poszczególnymi elementami podstawy programowej, na którą składają się takie przedmioty, jak np.: prawo podatkowe, system oświaty, a także zasady finansów i współpracy międzynarodowej na poziomie samorządu terytorialnego.
Umiejętności absolwentów kierunku pozwalają im na owocne poszukiwanie pracy zarówno dla administracji państwowej, jak i w biurach prywatnych przedsiębiorstw, korporacji.
Program studiów składa się częściowo z przedmiotów stricte powiązanych z administracją, jak np.: nauka o administracji publicznej, teoria organizacji i kierowania w administracji publicznej oraz postępowanie sądowo-administracyjne. Po wyborze specjalności, zakres przedmiotów zwiększa się o bardziej ukierunkowane zagadnienia z takich tematów jak np.: ekonomia, nauka o administracji publicznej a nawet prawo konstytucyjne.
Pełny program studiów na kierunku Administracja na PW w Warszawie
Zobacz również
- 17 uczelni z kierunkiem Administracja w Warszawie
Data publikacji: 11-04-2022
KARIERA W ADMINISTRACJI | Jak wygląda ścieżka rozwoju i codzienna praca?
E-administracja i zarządzanie publiczne na kierunku administracja